This spotlight has it all: Lightweight floating USB rechargeable but can also run on standard CR123A batteries multiple modes and you can even use the Power Bank feature to keep your phone charged up in the field.
| Brand | Browning |
| Category | Spotlights |
| Series | Pro USB |
| Model | High Noon |
| Color | Black |
| OAL | 7.25″ |
| Material | Polymer |
| Run Time | Up to 36 hrs |
| Output | 110-1400 Lumens |
| Rechargeable | Yes |
| Switch Type | Trigger / Push Button / Lock-Out Switch |
| Battery Size | CR123A / Rechargeable Lithium-Ion |
| Proofs | Waterproof / Water Resistant |
| Modes | High / Low / Flashing |
| Power Source | Adjustable |
| Bulb Type | LED |
| Includes | USB Charging Cable / Lanyard /1 CR123A Battery |
| Weight | 23 oz |
| Filter Color | White |
| Max Distance | 600 yds |
Be the first to review “Browning 3717775 High Noon Pro USB Black 110-1400 Lumens White LED Polymer” Cancel reply
Related Products
-
FOXPRO QUADFIRESC QUAD FIRE SCAN LIGHT
$298.94Original price was: $298.94.$229.95Current price is: $229.95. -
Walker’s CYC600WPMOW Cyclops Spotlight Mossy Oak Bottomland 600 Lumens
$40.38Original price was: $40.38.$31.06Current price is: $31.06. -
Walker’s CYC1000HHS Cyclops Spotlight Black 1000 Lumens LED Polymer 550 Meters
$66.70Original price was: $66.70.$51.31Current price is: $51.31. -
Nightstick NSR1516 Rechargeable LED Scene Light with Magnetic Base Black
$292.44Original price was: $292.44.$224.95Current price is: $224.95.







Reviews
There are no reviews yet.