The GW9400 RANGEMAN is equipped with Triple Sensor to deliver altitude direction temperature and barometric pressure readings directly to your wrist. The cylindrical button guard structure ensures smooth and accurate operation of the sensor button. Press the sensor button and the most recently used sensor mode is instantly displayed. Three different types of beeps indicate different measurement modes handy for no-look operation that frees your focus for rugged adventure. Features Digital Compass Altimeter/Barometer Thermometer.
G-shock GW94001B G-Shock Tactical Rangeman Keep Time Blackout Size 145-215mm Features Digital Compass
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$474.50 Original price was: $474.50.$365.00Current price is: $365.00.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | G-Shock |
| Category | Watches |
| Series | Rangeman |
| Model | Tactical |
| Color | Blackout |
| Function | Keep Time |
| Material | Resin |
| Size | 145-215mm |
| Backlight | Yes |
| Proofs | Shock / Water Resistant |
| Power Source | Solar |
| Band Color | Black |
| Band Material | Resin |
| Case Size | 53mm |
| Clasp Type | Buckle |
| Dial Color | Black |
| Case Material | Resin |
| Lens Type | Glass |
| Weight | 3.28 oz |
| Display | Digital |
| Features | Digital Compass |
| GPS Enabled | No |
Be the first to review “G-shock GW94001B G-Shock Tactical Rangeman Keep Time Blackout Size 145-215mm Features Digital Compass” Cancel reply
Related Products
-
GAR 010-03198-10 FENIX 8 PRO AMOLED 47MM TIT/GRPH
$1,559.99Original price was: $1,559.99.$1,199.99Current price is: $1,199.99. -
GAR 010-03199-10 FENIX 8 PRO AMOLED 51MM TITANIUM
$1,689.99Original price was: $1,689.99.$1,299.99Current price is: $1,299.99. -
GAR 010-02934-00 INSTINCT 3 45MM SOLAR BLK/CHAR
$519.99Original price was: $519.99.$399.99Current price is: $399.99. -
G-Shock GA100CF1A9 GA-100 Sports Black Band
$75.98Original price was: $75.98.$58.45Current price is: $58.45.





Reviews
There are no reviews yet