The Jawbone offers enhanced stability making it a perfect choice for home defense tactical training or range domination. Features an Ace of Brace paddle pistol brace; ambidextrous controls including a magazine release and charging handle; Glock compatible magazines; forend charge handle adds an extra layer of control giving you the edge in high-pressure situations; Picatinny rail allows for easy optic and accessory customization letting you tailor it to your exact needswhether for precision targeting or close-quarters performance.
Gforce Arms GFHYB5 Jawbone 9mm Luger 33+1 5″ Black QPQ Threaded Barrel Black Anodized Aluminum Picatinny Rail Receiver Black Polymer Ace of Brace Paddle Pistol Brace Black Polymer Grip Ambidextrous
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$515.81 Original price was: $515.81.$396.78Current price is: $396.78.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Gforce Arms |
| Category | Tactical Pistols |
| Model | Jawbone |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 5″ to 5.99″ |
| Capacity | 33+1 |
| Stock Material | Polymer |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 20.75″ |
| Hand | Ambidextrous |
| Sights | None |
| Barrel Finish | Black QPQ |
| Barrel Material | Steel |
| Receiver Description | Picatinny Rail |
| Magazine Type | Glock Compatible |
| Grips | Black Polymer |
| Trigger Pull Weight | 4.50 lbs |
| Receiver Material | Aluminum |
| Thread Pattern | 1 / 2″x28 |
| Stock Description | Ace of Brace Paddle Pistol Brace |
| Barrel Description | Threaded |
| Barrel Length | 5″ |
| Max Capacity | 33 |
| Receiver Finish | Black Anodized |
| Weight | 5 lbs |
| Stock Finish | Black |
Be the first to review “Gforce Arms GFHYB5 Jawbone 9mm Luger 33+1 5″ Black QPQ Threaded Barrel Black Anodized Aluminum Picatinny Rail Receiver Black Polymer Ace of Brace Paddle Pistol Brace Black Polymer Grip Ambidextrous” Cancel reply
Related Products
-
Alpha Foxtrot AA08X1HXX-XABK20 AFMG9 9mm Luger 20+1 7.50″ Black QPQ Threaded Barrel M-LOK Handguard Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail Black Polymer SB Tactical Brace MFT Grip
$913.42Original price was: $913.42.$702.63Current price is: $702.63. -
Sig Sauer 320FLUX9TACOPSTB P320 FLUX 9mm Luger 30+1 5.50″ Threaded Barrel Black Nitron Stainless Steel Receiver w/Picatinny Rail Black Stabilizing Brace Black Polymer Flux Chassis Grip Module Ambidextrous
$1,819.99Original price was: $1,819.99.$1,399.99Current price is: $1,399.99. -
Grand Power 197892030007 SP9A3G Stribog 9mm Luger 33+1 8″ Black Threaded Barrel M-LOK Handguard Flat Dark Earth Aluminum/Polymer Receiver w/Picatinny Rail Black Polymer PDW Tailhook Brace Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,091.70Original price was: $2,091.70.$1,609.00Current price is: $1,609.00. -
Grand Power 197892029988 SP9A3S Stribog 9mm Luger 30+1 5.50″ Black Threaded Barrel M-LOK Handguard Flat Dark Earth Aluminum/Polymer Picatinny Rail Receiver Black Polymer PDW Tailhook Brace Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,091.70Original price was: $2,091.70.$1,609.00Current price is: $1,609.00.





Reviews
There are no reviews yet