Clean and polish brass cartridge cases to a brilliant shine with the rotary action of this tumbler coupled with its steel pin tumbling media. It has a six-liter drum that can hold up to 5 lbs of brass cases.
Hornady 050220 Rotary Case Tumbler Red Multi Caliber
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$319.62 Original price was: $319.62.$245.86Current price is: $245.86.
Availability: 63 in stock
| Brand | Hornady |
| Category | Case Cleaning |
| Series | Tumbler |
| Model | Rotary Case |
| Color | Red |
| Includes | 5 lbs Stainless Steel Media Pins |
| Volt | 110V |
| Media Capacity | 5 lbs |
Be the first to review “Hornady 050220 Rotary Case Tumbler Red Multi Caliber” Cancel reply
Related Products
-
MEC Brass Prep Tumbling Media 1 Multi-Caliber
$40.42Original price was: $40.42.$31.09Current price is: $31.09. -
MEC 1311102 Brass Bright 8 oz Bottle
$20.81Original price was: $20.81.$16.01Current price is: $16.01. -
MEC Brass Prep Rotary Tumbler
$70.03Original price was: $70.03.$53.87Current price is: $53.87. -
Frankford Arsenal 110040 Instaclean Brass Cleaning Packs Blue 24 Bags
$32.88Original price was: $32.88.$25.29Current price is: $25.29.






Reviews
There are no reviews yet.