Matte Black Anodized Aluminum. Momentary Constant On/Off Rubberized Push Button. Flood Focus 400 Lumen Beam. Preset Wide Angled Flood Focus Beam for Superior Short and Medium Range Performance. Extended 3 Hour Runtime Through Advanced Circuit Board Design Bolstered by Two Included Panasonic Lithium Batteries. Picatinny Quick Detach Lever Lock Mount. Knurled Grip Surface for a Secure Hold in Any Weather Condition or Environment
Leapers MNTEL228GPQA Quick Detach Grip Light Black Aluminum 400 Lumens Picatinny Mount
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$136.46 Original price was: $136.46.$104.97Current price is: $104.97.
Availability: 4 in stock
| Brand | Leapers |
| Category | Gun Lights |
| Series | Grip Light |
| Model | Quick Detach |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Mount Type | Picatinny |
| Run Time | 3 hrs |
| Output | 400 Lumens |
| Switch Type | Switch |
| Battery Size | CR123A |
| Length | 2.80″ |
| Height | 5.30″ |
| Volt | 6V |
| Width | 1.88″ |
| Weight | 2 oz |
Be the first to review “Leapers MNTEL228GPQA Quick Detach Grip Light Black Aluminum 400 Lumens Picatinny Mount” Cancel reply
Related Products
-
HOLOSUN P.ID-PRO POSITIVE ID PRO 1000 W/LASER
$454.99Original price was: $454.99.$349.99Current price is: $349.99. -
Alliance Consumer Group IPRLGT1002 RM600 Rail Mount Light 600 Lumens
$60.65Original price was: $60.65.$46.65Current price is: $46.65. -
VIR 9300050 CTL SLIM FOR GLOCK 43XMOS/48MOS/FN
$141.70Original price was: $141.70.$109.00Current price is: $109.00. -
VIR 9300047 LASER/550 LUMEN TACT LIGHT
$258.70Original price was: $258.70.$199.00Current price is: $199.00.





Reviews
There are no reviews yet