The aluminum Mark 4 cross-slot mount is designed to fit a Picatinny rail and any scope with a 35mm maintube. These mounts are machined with precision tolerances to offer superior integrity based on the proven cross-slot design.
Leupold 185238 Mark 4 Flat Dark Earth 35mm Super High
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$160.78 Original price was: $160.78.$123.68Current price is: $123.68.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Leupold |
| Category | Scope Rings |
| Model | Mark 4 |
| Tube Diameter | 35mm |
| Color | Flat Dark Earth |
| Material | Aluminum |
| Firearm Type | Rifle |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Objective | 56mm |
| Mount Height | 1.40″ |
| Pieces | 2 |
| Ring Height | Super High |
| Weight | 5.30 oz |
Be the first to review “Leupold 185238 Mark 4 Flat Dark Earth 35mm Super High” Cancel reply
Related Products
-
Wilson Combat NULA-SM30M Aluminum 30mm Tube Medium
$79.23Original price was: $79.23.$60.95Current price is: $60.95. -
Wilson Combat NULA-SM30L Aluminum 30mm Tube Low
$79.23Original price was: $79.23.$60.95Current price is: $60.95. -
Wilson Combat NULA-SM30H Aluminum 30mm Tube High
$79.23Original price was: $79.23.$60.95Current price is: $60.95. -
Wilson Combat NULA-SM1M Aluminum 1″ Tube Medium
$79.23Original price was: $79.23.$60.95Current price is: $60.95.





Reviews
There are no reviews yet