Easy no gunsmith install all tools included. Allows the user to mount an optic and a light or laser while retaining the factory handguard. Forward M-LOK slot allows mounting of additional accessories. Patent pending rock solid design. 100% Made in the U.S.A. 922R Compliant. This rail is designed to fit 9mm receivers there may be fitment issues with the .40/10mm receivers.
Midwest Industries MIMP5KTR HK MP5K Top Rail M-LOK Black Anodized 0 MOA
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$157.24 Original price was: $157.24.$120.95Current price is: $120.95.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Midwest Industries |
| Category | Rails & Bases |
| Model | HK MP5K Top Rail M-LOK |
| Firearm Fit | HK MP5K / SP89 |
| Color | Black Anodized |
| Material | 6061 T-6 Aluminum |
| Firearm Type | Pistol Caliber Carbine |
| Style | Picatinny / M-LOK |
| Length | 8.375″ |
| MOA | 0 |
| Height | 3.00″ |
| Includes | Mounting Hardware |
| Width | 3″ |
| Weight | 3.90 oz |
Be the first to review “Midwest Industries MIMP5KTR HK MP5K Top Rail M-LOK Black Anodized 0 MOA” Cancel reply
Related Products
-
Warne V472M Bergara Premier Vapor Picatinny Rail Black Anodized Long Action 0 MOA
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Warne V47220MOA Bergara Premier Vapor Picatinny Rail Black Anodized Long Action 20 MOA
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Warne V471M Bergara Premier Vapor Picatinny Rail Black Anodized Short Action 0 MOA
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Warne V47120MOA Bergara Premier Vapor Picatinny Rail Black Anodized Short Action 20 MOA
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99.





Reviews
There are no reviews yet