Professional grade one piece design. Simple installation includes all tools. Extremely lightweight design. Slim 1.6 inch diameter. One five slot M-LOK compatible rail included. Features two anti-rotation QD sling swivel sockets. Constructed of 6061 aluminum hard coat anodized for a lifetime of service. 100% Made in the U.S.A. 922R Compliant
Midwest Industries MISP89M MP5K M-LOK Black Aluminum for HK MP5K
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$157.24 Original price was: $157.24.$120.95Current price is: $120.95.
Availability: 8 in stock
| Brand | Midwest Industries |
| Category | Forends |
| Model | MP5K |
| Firearm Fit | HK MP5K |
| Color | Black |
| Firearm Type | MP5 Platform |
| Mount Type | M-LOK |
| Style | M-LOK |
| Diameter | 1.60″ |
| Weight | 4.80 oz |
Be the first to review “Midwest Industries MISP89M MP5K M-LOK Black Aluminum for HK MP5K” Cancel reply
Related Products
-
Geissele Automatics 05323B ALG Defense V3X Black Aluminum AR-Platform 15″ Long
$198.90Original price was: $198.90.$153.00Current price is: $153.00. -
Geissele Automatics 05190S Super Modular Rail HK DDC Aluminum 10.50″ Long
$682.50Original price was: $682.50.$525.00Current price is: $525.00. -
Geissele Automatics 05190B Super Modular Rail HK Black Aluminum 10.50″ Long
$650.00Original price was: $650.00.$500.00Current price is: $500.00. -
Geissele Automatics 05848S Super Modular Rail HK416 DDC Aluminum 14.50″ Long
$715.00Original price was: $715.00.$550.00Current price is: $550.00.




Reviews
There are no reviews yet