The FT34 LRF is a multi purpose thermal imaging clip on with a laser rangefinder. Features multi (6) reticle with Red/White/Yellow/Green dot Reticle colors; City/Rain/Forest Scene modes and White Black Red In Hot/Edge/Sky Image modes; PIP; gyroscope; self-motivated recording; wireless capable; loop recording; E-compass and shutter. The laser rangefinder features a detection range of 1200yds and a Ballistic calculator. Compatible with the PardVision app.
PARD FT3435/F FT34 LRF Night Vision Clip On/Handheld/Mountable Black 1x35mm Multi Reticle Features Laser Rangefinder
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$3,768.70 Original price was: $3,768.70.$2,899.00Current price is: $2,899.00.
Availability: 2 in stock
| Brand | PARD |
| Category | Night Vision Scopes |
| Series | LRF |
| Model | FT34 |
| Magnification | 1x |
| Color | Black |
| Reticle | Multi |
| Material | Aluminum |
| Wireless Capable | Yes |
| Field of View | 7.50 – 5.60 Degrees @ 100 ft |
| Resolution | 384×288 50Hz |
| Objective | 35mm |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 30mm |
| Battery Size | 18650 Li-ion Rechargeable |
| Zoom | Digital 2x |
| Proofs | Recoil / Shock / Waterproof |
| Modes | Black Iron Red White Hot / Edge / Sky |
| Power Source | USB-C |
| Audio | Yes |
| Compatible With | PardVision App |
| Infrared Illuminator | Yes |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Scope Type | Clip On / Handheld / Mountable |
| Controls | Manual |
| Display | 1440×1080 FHD OLED |
| Features | Laser Rangefinder |
| Memory | 128GB / TF Card |
| Picture or Video | Photo / PiP / Video |
| Diopter Adjustment | -5 / +5 |
| Video Settings | .mp4 |
Be the first to review “PARD FT3435/F FT34 LRF Night Vision Clip On/Handheld/Mountable Black 1x35mm Multi Reticle Features Laser Rangefinder” Cancel reply
Related Products
-
AGM Global Vision 16C4O123474011 Comanche-40ER 3APW Night Vision Black 1x
$10,783.50Original price was: $10,783.50.$8,295.00Current price is: $8,295.00. -
AGM Global Vision 16C4O123454011 Comanche-40ER 3AW1 Night Vision Black 1x
$10,133.50Original price was: $10,133.50.$7,795.00Current price is: $7,795.00. -
AGM Global Vision 16C4O123453011 Comanche-40ER 3AL1 Night Vision Black 1x
$9,743.50Original price was: $9,743.50.$7,495.00Current price is: $7,495.00. -
AGM Global Vision 16C4O122454011 Comanche-40ER NW1 Night Vision Black 1x
$6,233.50Original price was: $6,233.50.$4,795.00Current price is: $4,795.00.




Reviews
There are no reviews yet