Energizer Max AA batteries are not only long-lasting AA batteries they are complete with leak resistance and performance in extreme temperatures. Holds power for up to 10 years in storage. No added mercury or cadmium.
Rayovac E91BP24V1 AA Max Silver 1.5V Alkaline Qty (24) Single Pack
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$27.40 Original price was: $27.40.$21.08Current price is: $21.08.
Availability: 81 in stock
| Brand | Rayovac |
| Category | Batteries |
| Series | Max |
| Model | AA |
| Color | Silver |
| Rechargeable | No |
| ANSI NEDA | 15A / IEC-LR6 |
| Length | 1.988″ |
| Chemical Composition | Zinc-Manganese Dioxide |
| Diameter | 0.571″ |
| Nominal Voltage | 1.5V |
| Quantity | (24) 1PK |
| Weight | 0.8 oz |
Be the first to review “Rayovac E91BP24V1 AA Max Silver 1.5V Alkaline Qty (24) Single Pack” Cancel reply
Related Products
-
Foxpro UNVBTCHG Universal Battery Charger 3.7 Volts Charges w/ AC Powered
$115.18Original price was: $115.18.$88.60Current price is: $88.60. -
Moultrie MFA-15120 Pro Hunter III Tab Top Battery
$13.91Original price was: $13.91.$10.70Current price is: $10.70. -
GAR 010-11600-10 RINO BATTERY 7XX AKALINE PACK
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Garmin 0101330800 Descent T2 Transceiver
$720.29Original price was: $720.29.$554.07Current price is: $554.07.





Reviews
There are no reviews yet