Our # 1 longest-lasting MAX thanks to new improvements. Designed to protect against damaging leaks for up to two years after fully used. Hold power for up to 10 years in storage. Up to 50% longer lasting than EVEREADY GOLD in demanding devices. Innovative first: Energizer developed the worlds 1st* Zero Mercury AA Alkaline Battery making us an industry leader in powering peoples lives responsibly.
Rayovac E92BP24E4 AAA Max Black/Silver 1.5V Alkaline Qty (24) Single Pack
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$27.40 Original price was: $27.40.$21.08Current price is: $21.08.
Availability: 26 in stock
| Brand | Rayovac |
| Category | Batteries |
| Series | Max |
| Model | AAA |
| Color | Black & Silver |
| Rechargeable | No |
| ANSI NEDA | 24A / IEC-LR03 |
| Length | 1.752″ |
| Chemical Composition | Zinc-Manganese Dioxide |
| Diameter | 0.413″ |
| Nominal Voltage | 1.5V |
| Quantity | (24) 1PK |
| Weight | 0.41 oz |
Be the first to review “Rayovac E92BP24E4 AAA Max Black/Silver 1.5V Alkaline Qty (24) Single Pack” Cancel reply
Related Products
-
Foxpro UNVBTCHG Universal Battery Charger 3.7 Volts Charges w/ AC Powered
$115.18Original price was: $115.18.$88.60Current price is: $88.60. -
Moultrie MFA-15120 Pro Hunter III Tab Top Battery
$13.91Original price was: $13.91.$10.70Current price is: $10.70. -
GAR 010-11600-10 RINO BATTERY 7XX AKALINE PACK
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Garmin 0101330800 Descent T2 Transceiver
$720.29Original price was: $720.29.$554.07Current price is: $554.07.





Reviews
There are no reviews yet