Magazine is compatible with your Springfield Armory M1A.
Springfield Armory MA5006 M1A 10rd Detachable Box 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel
1 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$45.67 Original price was: $45.67.$35.13Current price is: $35.13.
Availability: 157 in stock
| Brand | Springfield Armory |
| Category | Magazines |
| Model | M1A |
| Caliber | 7.62x51mm NATO |
| Firearm Fit | Springfield M1A |
| Capacity | 10rd |
| Color | Blued |
| Material | Steel |
| Style | Detachable Box |
| Max Capacity | 10 |
1 review for Springfield Armory MA5006 M1A 10rd Detachable Box 6.5 Creedmoor/308 Win/7.62x51mm NATO Blued Steel
5.0
Based on 1 review
| 5 star | 100 | 100% |
| 4 star | 0% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |
Add a review Cancel reply
Related Products
-
GP 810091157664 AR15 10RD 10/30 STEEL MAG BLK
$15.15Original price was: $15.15.$11.65Current price is: $11.65. -
Global Ordnance LLC 810091157503 40rd 7.62x39mm FDE Steel
$23.41Original price was: $23.41.$18.01Current price is: $18.01. -
Global Ordnance LLC 810091157497 40rd 7.62x39mm Black Steel
$19.28Original price was: $19.28.$14.83Current price is: $14.83. -
Global Ordnance LLC 810091157466 30rd 7.62x39mm FDE Steel
$19.28Original price was: $19.28.$14.83Current price is: $14.83.


Michel G. (verified owner) –
Original from factory