Brand Springfield Armory Category Rifles Model 2020 Boundary Caliber 7mm Barrel Length Range 24″ to 24.99″ Color Rogue Camo Action […]
Springfield Armory BAB9247CFY 2020 Boundary 7mm 24″ Rogue Camo Fluted Barrel Tactical Gray Cerakote Model 2020 Stainless Steel Receiver Carbon Fiber w/ M-LOK
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$2,446.03 Original price was: $2,446.03.$1,881.56Current price is: $1,881.56.
Availability: 1 in stock
| Brand | Springfield Armory |
| Category | Rifles |
| Model | 2020 Boundary |
| Caliber | 7mm |
| Barrel Length Range | 24″ to 24.99″ |
| Color | Rogue Camo |
| Action | Bolt |
| Barrel Finish | Tactical Gray Cerakote |
| Barrel Material | 416 Stainless Steel |
| Muzzle | SA Radial Brake |
| Twist | 1:8″ |
| Mount | Picatinny |
| Length | 46″ |
| Trigger Pull Weight | 2.50-5 lbs |
| Receiver Material | Model 2020 Stainless Steel |
| Stock Description | Carbon Fiber w /M-LOK |
| Barrel Description | Fluted |
| Barrel Length | 24″ |
| Receiver Finish | Tactical Gray Cerakote |
| Trigger | TriggerTech Adjustable |
| Weight | 7 lbs |
Be the first to review “Springfield Armory BAB9247CFY 2020 Boundary 7mm 24″ Rogue Camo Fluted Barrel Tactical Gray Cerakote Model 2020 Stainless Steel Receiver Carbon Fiber w/ M-LOK” Cancel reply
Related Products
-
Spandau Arms 30001004 RL 308 Win 5+1 20″ Threaded Barrel
$881.91Original price was: $881.91.$678.39Current price is: $678.39. -
Franklin Armory 0010104BLK Antithesis AT-75K 5.56 NATO 20+1 7.50″ Black Nitride Heavy Barrel Aluminum Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Handguard Black Polymer Bravo B5 Stock B5 P-Grip 22K Grip
$1,251.89Original price was: $1,251.89.$962.99Current price is: $962.99. -
Smith & Wesson 14205 1854 30-30 Win 6+1 20″ Stainless Threaded Barrel Stainless Steel Receiver s/Picatinny Rail M-LOK Forend Black Fixed Synthetic Stock
$1,688.70Original price was: $1,688.70.$1,299.00Current price is: $1,299.00. -
Smith & Wesson 14453 Stealth Hunter 45-70 Gov 5+1 16.50″ Black Armornite Threaded Barrel Black Armornite Stainless Steel Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Forend Black Fixed Synthetic Stock
$1,818.70Original price was: $1,818.70.$1,399.00Current price is: $1,399.00.




Reviews
There are no reviews yet