Always Be Prepared. Optimized for use in SureFire flashlights SureFire 123A high-performance lithium batteries pack a lot of power into a very small package. And unlike alkaline batteries SureFire batteries have a 10-year shelf life which means they will be ready when you need them every time. Trust in the power and durability of SureFire batteries.
SureFire SF6BC 123A Batteries Red/Black 3.0 Volts 1 500 mAh (6) Single Pack Clamshell
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$28.08 Original price was: $28.08.$21.60Current price is: $21.60.
Availability: 116 in stock
| Brand | SureFire |
| Category | Batteries |
| Model | 123A Batteries |
| Color | 123A Batteries |
| ANSI NEDA | 5018LC |
| Battery Size | CR123A |
| Chemical Composition | Lithium |
| Nominal Voltage | 3.0 Volts |
| Quantity | (6) 1 PK |
| Rated Capacity mAh | 1 500 |
| Weight | 0.59 oz(Single Battery) |
Be the first to review “SureFire SF6BC 123A Batteries Red/Black 3.0 Volts 1 500 mAh (6) Single Pack Clamshell” Cancel reply
Related Products
-
Foxpro UNVBTCHG Universal Battery Charger 3.7 Volts Charges w/ AC Powered
$115.18Original price was: $115.18.$88.60Current price is: $88.60. -
Moultrie MFA-15120 Pro Hunter III Tab Top Battery
$13.91Original price was: $13.91.$10.70Current price is: $10.70. -
GAR 010-11600-10 RINO BATTERY 7XX AKALINE PACK
$51.99Original price was: $51.99.$39.99Current price is: $39.99. -
Garmin 0101330800 Descent T2 Transceiver
$720.29Original price was: $720.29.$554.07Current price is: $554.07.





Reviews
There are no reviews yet