Single-piece unit designed for the Swarovski dS 40mm scope. Will fit any mil-spec Picatinny rail. Machined from solid 7075 T-6 alloy.
| Brand | Talley |
| Category | Bases |
| Series | Scope Mount/Ring Combo |
| Model | DS 40mm Swarovski |
| Tube Diameter | 40mm |
| Color | Black Anodized |
| Material | Aluminum |
| Firearm Type | Rifle |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Rings Included | Yes |
| Height | 1.44″ |
| Includes | Mounting Hardware |
| Mount Height | 1.29″ |
| Weight | 8 oz |
Be the first to review “Talley DS40MM DS 40mm Swarovski Scope Mount/Ring Combo Black Anodized Aluminum 40mm Tube Picatinny Rail Mount” Cancel reply
Related Products
-
TRJ AC32127 RMRCC MOUNT PLATE FOR ZEV STYLE SLIDES
$36.32Original price was: $36.32.$27.94Current price is: $27.94. -
C&h Precision WLPDP2.0RSH Walther DEFENSE PDP 2.0 Black Anodized Trijicon/Holosun Pattern Footprint
$103.99Original price was: $103.99.$79.99Current price is: $79.99. -
C&H RISER-ACRO-XL PICATINNY RISER MOUNT AIMPOINT
$108.54Original price was: $108.54.$83.49Current price is: $83.49. -
C&H RISER-RSH PICATINNY RISER MOUNT TRJ RMR
$108.54Original price was: $108.54.$83.49Current price is: $83.49.





Reviews
There are no reviews yet.