The ZASTAVA ZPAP92 features a stamped steel 1.5mm receiver w/bulged trunnion; chrome lined cold hammer forged barrel; hinged top cover; krink-style rear sight corrosion resistant hard nickle molly steel bolt carrier; dual aperture front sight and a bolt hold-open notch on the selector.
Zastava Arms Usa ZP92762SRGL ZPAP92 7.62x39mm 30+1 10″ 24K Gold Plated/ Cold HammerForged/ Chrome Lined Barrel Steel 24K Gold Plated Receiver Serbian Red Wood Grips
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$7,294.29 Original price was: $7,294.29.$5,610.99Current price is: $5,610.99.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Zastava Arms Usa |
| Category | Tactical Pistols |
| Model | ZPAP92 |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Barrel Length Range | 10″ to 10.99″ |
| Gun Platform | AK-Style |
| Operating System | Direct Impingement |
| Capacity | 30+1 |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 19.30″ |
| Sights | Post Front Krinkov Rear |
| Barrel Finish | 24K Gold Plated |
| Magazine Type | AK-47 |
| Grips | Serbian Red Wood |
| Handguards | Serbian Red Wood |
| Receiver Material | Steel |
| Safety | Lever |
| Barrel Description | Chrome Lined Steel |
| Barrel Length | 10″ |
| Max Capacity | 30 |
| Receiver Finish | 24K Gold Plated |
| Weight | 6.60 lbs |
Be the first to review “Zastava Arms Usa ZP92762SRGL ZPAP92 7.62x39mm 30+1 10″ 24K Gold Plated/ Cold HammerForged/ Chrome Lined Barrel Steel 24K Gold Plated Receiver Serbian Red Wood Grips” Cancel reply
Related Products
-
Alpha Foxtrot AA08X1HXX-XABK20 AFMG9 9mm Luger 20+1 7.50″ Black QPQ Threaded Barrel M-LOK Handguard Black Anodized Aluminum Receiver w/Picatinny Rail Black Polymer SB Tactical Brace MFT Grip
$913.42Original price was: $913.42.$702.63Current price is: $702.63. -
Sig Sauer 320FLUX9TACOPSTB P320 FLUX 9mm Luger 30+1 5.50″ Threaded Barrel Black Nitron Stainless Steel Receiver w/Picatinny Rail Black Stabilizing Brace Black Polymer Flux Chassis Grip Module Ambidextrous
$1,819.99Original price was: $1,819.99.$1,399.99Current price is: $1,399.99. -
Grand Power 197892030007 SP9A3G Stribog 9mm Luger 33+1 8″ Black Threaded Barrel M-LOK Handguard Flat Dark Earth Aluminum/Polymer Receiver w/Picatinny Rail Black Polymer PDW Tailhook Brace Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,091.70Original price was: $2,091.70.$1,609.00Current price is: $1,609.00. -
Grand Power 197892029988 SP9A3S Stribog 9mm Luger 30+1 5.50″ Black Threaded Barrel M-LOK Handguard Flat Dark Earth Aluminum/Polymer Picatinny Rail Receiver Black Polymer PDW Tailhook Brace Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,091.70Original price was: $2,091.70.$1,609.00Current price is: $1,609.00.







Reviews
There are no reviews yet