This highly collectible gold plated AK 47 Rifle has all of the hard working features you are looking for on the AK-47 sporting rifle. This ZPAP model has an impressive list of features like Hammer Forged Chrome Lined barrel Forged barrel trunnions properly heat treat matched fire control & bolt carrier groups and more. This rifle also has the thicker 1.5 mm receiver with Bulged Trunnion that the Serbian AK rifles are well known for.
Zastava Arms Usa ZR7762WMGL ZPAPM70 7.62x39mm 16.25″ 30+1 24K Gold Plated Barrel/Rec Walnut Stock & Grip Gold Mag Included
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$7,434.69 Original price was: $7,434.69.$5,718.99Current price is: $5,718.99.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Zastava Arms Usa |
| Category | Tactical Rifles |
| Model | ZPAPM70 |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Barrel Length Range | 16″ to 16.99″ |
| Gun Platform | AK-Style |
| Operating System | Gas Piston |
| Stock Finish Group | Brown |
| Capacity | 30+1 |
| Stock Material | Wood |
| Action | Semi-Auto |
| OAL | 37″ |
| Hand | Right Hand |
| Sights | Adjustable |
| Barrel Finish | 24K Gold Plated |
| Muzzle | AK Slant |
| Magazine Type | AK-47 |
| Grips | Walnut |
| Handguards | Walnut |
| Safety | Lever |
| Stock Description | Fixed |
| Barrel Description | Chrome Lined Steel |
| Barrel Length | 16.25″ |
| Max Capacity | 30 |
| Receiver Finish | 24K Gold Plated |
| Stock Finish | Walnut |
Be the first to review “Zastava Arms Usa ZR7762WMGL ZPAPM70 7.62x39mm 16.25″ 30+1 24K Gold Plated Barrel/Rec Walnut Stock & Grip Gold Mag Included” Cancel reply
Related Products
-
Kriss USA KV103CAP03 Vector CRB Gen3 *CA Compliant 10mm Auto 10+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel Alpine Polymer Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Handguard Black Fixed Stock Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,157.99Original price was: $2,157.99.$1,659.99Current price is: $1,659.99. -
Kriss USA KV453CAP03 Vector CRB Gen3 *CA Compliant 45 ACP 10+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel Alpine Polymer Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Handguard Black Fixed Stock Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,157.99Original price was: $2,157.99.$1,659.99Current price is: $1,659.99. -
Kriss USA KV453CAP00 Vector CRB Gen3 45 ACP 30+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel Alpine Polymer Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Handguard Black Folding/Telescoping Stock Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,092.99Original price was: $2,092.99.$1,609.99Current price is: $1,609.99. -
Kriss USA KV903CAP03 Vector CRB Gen3 *CA Compliant 9mm Luger 10+1 16″ Black Nitride Threaded Barrel Alpine Polymer Receiver w/Picatinny Rail M-LOK Handguard Black Fixed Stock Black Polymer Grip Ambidextrous
$2,157.99Original price was: $2,157.99.$1,659.99Current price is: $1,659.99.


Reviews
There are no reviews yet