The NEW AGM Rattler-C V2 series of thermal clip-ons boasts a industry leading 12 micron sub-20mk thermal detectors (NETD
AGM Global Vision 314208560103R921 Rattler-C V2 Thermal 256×192 Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$1,163.50 Original price was: $1,163.50.$895.00Current price is: $895.00.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | AGM Global Vision |
| Category | Thermal Handhelds |
| Series | V2 |
| Model | Rattler-C |
| Resolution | 256×192 |
| Rechargeable | Yes |
| Dimensions | 7.20″ x 2.70″ x 2.60″ |
| Eye Relief | 10mm |
| Detection Range | 1000 yds |
| Palettes | Black Hot White Hot Red Hot Fusion |
| Scene Modes | Cold / Warm |
| Battery Life | Up to 11 hrs |
| Battery Type | 4400mAh Replaceable and Rechargeable Li-ion |
| Weight | 1.10 lbs |
| Display | 0.39″ 1024×768 OLED |
| Exit Pupil Diameter | 22mm |
| Picture or Video | Audio / Photo / Video |
Be the first to review “AGM Global Vision 314208560103R921 Rattler-C V2 Thermal 256×192 Resolution” Cancel reply
Related Products
-
BUKOPS BUK40002 CYCLOPTIC HANDHELD PRIME VIEWER
$584.99Original price was: $584.99.$449.99Current price is: $449.99. -
iRay USA LUMI-P13 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 13mm 256×192 Resolution
$804.70Original price was: $804.70.$619.00Current price is: $619.00. -
iRay USA LUMI-L19 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 19mm 384×288 Resolution
$1,428.70Original price was: $1,428.70.$1,099.00Current price is: $1,099.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXTITANT6 Titan T6 Thermal Black 35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Zoom 2.2x
$3,118.70Original price was: $3,118.70.$2,399.00Current price is: $2,399.00.




Reviews
There are no reviews yet