Brand Rix Optics(visir Inc) Category Thermal Handhelds Model Titan T6 Color Black Mount Type Picatinny Rail Field of View 12.50 […]
Rix Optics (visir Inc) RIXTITANT6 Titan T6 Thermal Black 35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Zoom 2.2x
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$3,118.70 Original price was: $3,118.70.$2,399.00Current price is: $2,399.00.
Availability: 11 in stock
| Brand | Rix Optics(visir Inc) |
| Category | Thermal Handhelds |
| Model | Titan T6 |
| Color | Black |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Field of View | 12.50 – 24 @ 100yds |
| Wavelength | 905nM |
| Resolution | 640×480 12 Microns 50 Hz |
| Objective | 35mm |
| Dimensions | 8″ x 2″ x 2.90″ |
| Eye Relief | 23mm |
| Battery Size | 18650 Li-ion Rechargeable |
| Zoom | 2.2x |
| Power Source | USB-C |
| Detection Range | 1818m / 1988yds |
| Battery Life | 4 hrs |
| Weight | 0.95 lbs |
| Display | 1920×1080 OLED |
| Memory | 32GB |
| Diopter Adjustment | -5 / +5 |
| Video Settings | .mp4 |
Be the first to review “Rix Optics (visir Inc) RIXTITANT6 Titan T6 Thermal Black 35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Zoom 2.2x” Cancel reply
Related Products
-
BUKOPS BUK40002 CYCLOPTIC HANDHELD PRIME VIEWER
$584.99Original price was: $584.99.$449.99Current price is: $449.99. -
iRay USA LUMI-P13 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 13mm 256×192 Resolution
$804.70Original price was: $804.70.$619.00Current price is: $619.00. -
iRay USA LUMI-L19 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 19mm 384×288 Resolution
$1,428.70Original price was: $1,428.70.$1,099.00Current price is: $1,099.00. -
Pulsar PL77504 Oryx LRF XG35 Thermal Rangefinding Monocular Black 2.5-20x35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Digital Zoom
$3,639.96Original price was: $3,639.96.$2,799.97Current price is: $2,799.97.




Reviews
There are no reviews yet