The Bond BullPup9 is an ultra-compact 9mm featuring signature Bond Arms Engraved Rosewood grips; 3-dot dovetail drift adjustable sights and no safety. Includes two magazines
Bond Arms BABP BullPup9 Micro-Compact Frame 9mm Luger 7+1 3.35″ Stainless Steel Barrel Stainless Serrated Steel Slide Black Aluminum Frame Engraved Rosewood Grips
2 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$1,156.58 Original price was: $1,156.58.$889.68Current price is: $889.68.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Bond Arms |
| Category | Pistols |
| Model | BullPup9 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 3″ to 3.99″ |
| Capacity | 7+1 |
| Action | DAO |
| Frame Finish | Black |
| OAL | 5.10″ |
| Frame Material | Aluminum |
| Hand | Right Hand |
| Sight Style | Adjustable |
| Slide Finish | Stainless |
| Slide Material | Steel |
| Slide Description | Serrated |
| Barrel Finish | Stainless |
| Barrel Material | Steel |
| Frame Size | Micro-Compact |
| Grips | Engraved Rosewood |
| Sight Configuration | 3-Dot Dovetail |
| Trigger Pull Weight | 6.50 lbs |
| Height | 4.20″ |
| Includes | 2 Magazines |
| Safety | No |
| Barrel Description | Steel |
| Barrel Length | 3.35″ |
| Max Capacity | 7 |
| Weight | 17.50 oz |
| Frame Description | Aluminum Frame |
2 reviews for Bond Arms BABP BullPup9 Micro-Compact Frame 9mm Luger 7+1 3.35″ Stainless Steel Barrel Stainless Serrated Steel Slide Black Aluminum Frame Engraved Rosewood Grips
Add a review Cancel reply
Related Products
-
Rost Martin RM1SBLKOSP10CA-P RM1S Bundle *CA Compliant Sub-Compact 9mm Luger 10+1 3.60″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Optic Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot RMR Footprin
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CGRYOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Stone Gray Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CBLKOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Alpha Foxtrot AA01X1CND-XQBK10-GGC AF1911 Enhanced 9mm Luger 10+1 4.25″ Black QPQ Stainless Steel Serrated Slide Black QPQ Stainless Steel Frame w/Beavertail Checkered Polymer Grip
$545.61Original price was: $545.61.$419.70Current price is: $419.70.







John S. (verified owner) –
Pistol is fantastic. Terrific detail on all the finish work. I’ve wanted this gun for a few years now and thanks to Gun Stuff that dream is now a reality.
Jack Howison (verified owner) –
STRANGE pistol but and interesting design…well balanced and a GOOD SHOOTER!!