Burris Thermal Clip-on USM C35 V3.
Burris 300623 USM C35 V3 Thermal Clip On/Handheld/Mountable Black 1x35mm 400×300 12 um 50 HZ Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$3,249.99 Original price was: $3,249.99.$2,499.99Current price is: $2,499.99.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Burris |
| Category | Thermal Handhelds |
| Series | V3 |
| Model | USM C35 |
| Magnification | 1x |
| Color | Black |
| Field of View | 7.80 -5.90 Degrees |
| Resolution | 400×300 12 um 50 HZ |
| Objective | 35mm |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 10mm |
| Battery Size | 16340 Li-ion |
| Length | 5.90″ |
| Proofs | Fog Proof / Shockproof / Waterproof |
| Scope Type | Clip On / Handheld / Mountable |
| Weight | 16.20 oz |
Be the first to review “Burris 300623 USM C35 V3 Thermal Clip On/Handheld/Mountable Black 1x35mm 400×300 12 um 50 HZ Resolution” Cancel reply
Related Products
-
BUKOPS BUK40002 CYCLOPTIC HANDHELD PRIME VIEWER
$584.99Original price was: $584.99.$449.99Current price is: $449.99. -
iRay USA LUMI-P13 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 13mm 256×192 Resolution
$804.70Original price was: $804.70.$619.00Current price is: $619.00. -
iRay USA LUMI-L19 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 19mm 384×288 Resolution
$1,428.70Original price was: $1,428.70.$1,099.00Current price is: $1,099.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXTITANT6 Titan T6 Thermal Black 35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Zoom 2.2x
$3,118.70Original price was: $3,118.70.$2,399.00Current price is: $2,399.00.






Reviews
There are no reviews yet