Burris thermal Imaging monoculars.
Burris 300636 USM H35 V3 Thermal Clip On/Handheld/Mountable Black 3.3-13.2x35mm 400×300 12 um 50 HZ Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$2,339.99 Original price was: $2,339.99.$1,799.99Current price is: $1,799.99.
Availability: 12 in stock
| Brand | Burris |
| Category | Thermal Handhelds |
| Series | V3 |
| Model | USM H35 |
| Magnification | 3.3-13.2x |
| Color | Black |
| Field of View | 7.80 -5.90 Degrees |
| Resolution | 400×300 12 Micron 50 Hz |
| Objective | 35mm |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 17mm |
| Battery Size | 18650 Li-ion Rechargeable |
| Length | 9.80″ |
| Proofs | Fog / Weather Proof |
| Scope Type | Clip On / Handheld / Mountable |
| Weight | 22.22 oz |
| Exit Pupil Diameter | 5.30mm |
Be the first to review “Burris 300636 USM H35 V3 Thermal Clip On/Handheld/Mountable Black 3.3-13.2x35mm 400×300 12 um 50 HZ Resolution” Cancel reply
Related Products
-
BUKOPS BUK40002 CYCLOPTIC HANDHELD PRIME VIEWER
$584.99Original price was: $584.99.$449.99Current price is: $449.99. -
iRay USA LUMI-P13 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 13mm 256×192 Resolution
$804.70Original price was: $804.70.$619.00Current price is: $619.00. -
iRay USA LUMI-L19 Compact Thermal Monocular Black 2-4x 19mm 384×288 Resolution
$1,428.70Original price was: $1,428.70.$1,099.00Current price is: $1,099.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXTITANT6 Titan T6 Thermal Black 35mm 640×480 12 Microns 50 Hz Resolution Zoom 2.2x
$3,118.70Original price was: $3,118.70.$2,399.00Current price is: $2,399.00.






Reviews
There are no reviews yet