Equipped with Glock Fiber Optic sights The RPX9 ensures rapid target acquisition and enhanced accuracy in various lighting conditions. Its compatibility with both GEN 3 & 4 Glock 19 parts and magazines offers versatility and convenience allowing users to personalize their firearm to suit their preferences. Comes standard with 2 magazines
Gforce Arms GFRPX3C9USA Exodus 9mm 15rd 4.02″ Steel Slide
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$397.85 Original price was: $397.85.$306.04Current price is: $306.04.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Gforce Arms |
| Category | Pistols |
| Model | Exodus |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 4″ to 4.99″ |
| Capacity | 15rd |
| Color | USA |
| OAL | 7.30″ |
| Frame Material | Polymer |
| Slide Material | Steel |
| Trigger Pull Weight | 5 lbs |
| Height | 5.25″ |
| Width | 1.50″ |
| Barrel Length | 4.02″ |
| Weight | 1.33 lbs |
Be the first to review “Gforce Arms GFRPX3C9USA Exodus 9mm 15rd 4.02″ Steel Slide” Cancel reply
Related Products
-
Rost Martin RM1SBLKOSP10CA-P RM1S Bundle *CA Compliant Sub-Compact 9mm Luger 10+1 3.60″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Optic Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot RMR Footprin
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CGRYOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Stone Gray Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CBLKOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Alpha Foxtrot AA01X1CND-XQBK10-GGC AF1911 Enhanced 9mm Luger 10+1 4.25″ Black QPQ Stainless Steel Serrated Slide Black QPQ Stainless Steel Frame w/Beavertail Checkered Polymer Grip
$545.61Original price was: $545.61.$419.70Current price is: $419.70.





Reviews
There are no reviews yet