Brand Hawke Sport Optics Category Range Finders Model Laser Rangefinder Magnification 6x Field of View 341ft @ 100yds Objective 21mm […]
Hawke Sport Optics 41022 Laser Rangefinder 6x21mm LCD Display
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$246.99 Original price was: $246.99.$189.99Current price is: $189.99.
Availability: 5 in stock
| Brand | Hawke Sport Optics |
| Category | Range Finders |
| Model | Laser Rangefinder |
| Magnification | 6x |
| Field of View | 341ft @ 100yds |
| Objective | 21mm |
| Eye Relief | 0.60″ |
| Battery Size | 3V CR2 |
| Length | 3.70″ |
| Modes | Standard / Rain / Flag / Hunt |
| Height | 3.10″ |
| Optic Coating | Multi Anti-Reflective |
| Weight | 4.60 oz |
| Display | LCD |
Be the first to review “Hawke Sport Optics 41022 Laser Rangefinder 6x21mm LCD Display” Cancel reply
Related Products
-
BUKOPS BUK40006 X-FACTOR RANGEFINDING CROSSBOW SCP
$909.99Original price was: $909.99.$699.99Current price is: $699.99. -
Sig Sauer Electro-Optics SOKW39C0 Kilo Warp 1700 yds Detection Range 4500 yds Max Distance Reflective TFT Display Black
$2,599.99Original price was: $2,599.99.$1,999.99Current price is: $1,999.99. -
Sig Sauer Electro-Optics SOK22606 Kilo Canyon 6x22mm 2200 yds Max Distance Illuminated Red Display w/Circle Reticle Black Rubber Armor Polymer
$164.33Original price was: $164.33.$126.41Current price is: $126.41. -
Rix Optics (visir Inc) MKR3000 MK-R3000 Rangefinding Binoculars 8x32mm 304×256 AMOLED Display
$1,168.70Original price was: $1,168.70.$899.00Current price is: $899.00.





Reviews
There are no reviews yet