CALIFORNIA ONLY Available in .45ACP 10mm 9mm the Stainless Target II is an all-around performer whose stainless steel slide and frame provide additional resistance to all the elements.
Kimber Mfg Inc 3200107CA Stainless Target II (CA) 10mm 8+1 5″ Satin Silver Front Serrations Stainless Steel Slide Black Synthetic Double-Diamond Checkering Grip
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$1,446.17 Original price was: $1,446.17.$1,112.44Current price is: $1,112.44.
Out of stock
You must register to use the waitlist feature. Please login or create an account
| Brand | Kimber Mfg Inc |
| Category | Pistols |
| Series | Target II (CA) |
| Model | Stainless |
| Caliber | 10mm |
| Barrel Length Range | 5″ to 5.99″ |
| Capacity | 8+1 |
| Frame Finish | Satin Silver |
| OAL | 8.70″ |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Slide Finish | Satin Silver |
| Slide Material | Stainless Steel |
| Sights | Kimber Adjustable |
| Slide Description | Serrated |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Twist | 16 |
| Grips | Black Synthetic Double-Diamond Checkering |
| Trigger Pull Weight | 4-5 lbs |
| Height | 5.25″ |
| Width | 1.28″ |
| Barrel Length | 5″ |
| Max Capacity | 8 |
| Weight | 38 oz |
Be the first to review “Kimber Mfg Inc 3200107CA Stainless Target II (CA) 10mm 8+1 5″ Satin Silver Front Serrations Stainless Steel Slide Black Synthetic Double-Diamond Checkering Grip” Cancel reply
Related Products
-
Rost Martin RM1SBLKOSP10CA-P RM1S Bundle *CA Compliant Sub-Compact 9mm Luger 10+1 3.60″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Optic Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot RMR Footprin
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CGRYOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Stone Gray Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Rost Martin RM1CBLKOSP10CA-P RM1C Bundle *CA Compliant Compact 9mm Luger 10+1 4″ Black Match Grade Barrel Black Nitron Steel Serrated w/Optic Slide Black Polymer Frame w/Picatinny Rail Textured Grip Viridian RFX-11 Green Dot Ambidextrous
$635.70Original price was: $635.70.$489.00Current price is: $489.00. -
Alpha Foxtrot AA01X1CND-XQBK10-GGC AF1911 Enhanced 9mm Luger 10+1 4.25″ Black QPQ Stainless Steel Serrated Slide Black QPQ Stainless Steel Frame w/Beavertail Checkered Polymer Grip
$545.61Original price was: $545.61.$419.70Current price is: $419.70.





Reviews
There are no reviews yet.