Brand Pelican Category Coolers Color Dark Gray / Green Volume 8 QT Type Cooler Can Capacity 6-8 Cans Exterior Dimensions […]
| Brand | Pelican |
| Category | Coolers |
| Color | Dark Gray / Green |
| Volume | 8 QT |
| Type | Cooler |
| Can Capacity | 6-8 Cans |
| Exterior Dimensions | 13.40 x 9.45 x 10.50 in |
| Interior Dimensions | 10.80 x 6.40 x 7.50 in |
| Latch Type | Secure Press & Pull |
| Weight | 5.00 lbs |
Be the first to review “PELICAN 8Q-1-DKGRYEGRN 8QT ELITE COOLER GRY/GRN” Cancel reply
Related Products
-
PELICAN 20Q-1-WHTGRY 20QT ELITE COOLER WHT/GRY
$269.03Original price was: $269.03.$206.95Current price is: $206.95. -
PELICAN 8Q-1-WHTGRY 8QT ELITE COOLER WHT/GRY
$90.94Original price was: $90.94.$69.95Current price is: $69.95. -
PELICAN SOFT-CSLING-LGRY 9QT SLING COOLER
$243.03Original price was: $243.03.$186.95Current price is: $186.95. -
PELICAN SOFT-CSLING-COYOTE 9QT SLING COOLER
$243.03Original price was: $243.03.$186.95Current price is: $186.95.







Reviews
There are no reviews yet.