Brand Pelican Category Coolers Color Light Grey Material Double-Coated 840D TPU Volume 19.40 QT Type Backpack Can Capacity 6 Cans […]
| Brand | Pelican |
| Category | Coolers |
| Color | Light Grey |
| Material | Double-Coated 840D TPU |
| Volume | 19.40 QT |
| Type | Backpack |
| Can Capacity | 6 Cans |
| Exterior Dimensions | 12.10 x 7.10 x 21.70 in |
| Interior Dimensions | 10.60 x 5.10 x 5.30 in |
| Latch Type | Wide Roll Top Opening |
| Weight | 9.30 lbs |
Be the first to review “PELICAN SOFT-CBKPK-LGRY 19QT BKPACK COOLER” Cancel reply
Related Products
-
PELICAN 20Q-1-WHTGRY 20QT ELITE COOLER WHT/GRY
$269.03Original price was: $269.03.$206.95Current price is: $206.95. -
PELICAN 8Q-1-WHTGRY 8QT ELITE COOLER WHT/GRY
$90.94Original price was: $90.94.$69.95Current price is: $69.95. -
PELICAN SOFT-CSLING-LGRY 9QT SLING COOLER
$243.03Original price was: $243.03.$186.95Current price is: $186.95. -
PELICAN SOFT-CSLING-COYOTE 9QT SLING COOLER
$243.03Original price was: $243.03.$186.95Current price is: $186.95.









Reviews
There are no reviews yet.