Legend Tactical are built with a sense of duty and a commitment to excellence the same attributes that live in the hearts of the brave men and women who uphold the American way of life. The Legend T features multiple picatinny rails for mounting accessories like red dots and cosign indicators for total versatility.
Bushnell 781545ED Legend T-Series Straight Body 15-45x60mm MIL-Hash Reticle
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$909.94 Original price was: $909.94.$699.95Current price is: $699.95.
Availability: 11 in stock
| Brand | Bushnell |
| Category | Spotting Scopes |
| Series | T-Series |
| Model | Legend |
| Magnification | 15-45x |
| Reticle | MIL-Hash |
| Objective | 60mm |
| Close Focus | 35 ft |
| Eye Relief | 1.18″ |
| Length | 11″ |
| Optic Coating | Fully Multi Coated |
| Prism Type | BK-7 Folding Roof |
| Weight | 37 oz |
| Body Type | Straight |
| Exit Pupil Diameter | 4mm |
Be the first to review “Bushnell 781545ED Legend T-Series Straight Body 15-45x60mm MIL-Hash Reticle” Cancel reply
Related Products
-
Hawke Sport Optics 51100 Vantage Spotting Scope 20-60x 60mm
$246.99Original price was: $246.99.$189.99Current price is: $189.99. -
Athlon 315001G Spotting Scope Talos 20-60x 80mm Green
$259.99Original price was: $259.99.$199.99Current price is: $199.99. -
Athlon 315001 Spotting Scope Talos 20-60x 80mm Tan
$259.99Original price was: $259.99.$199.99Current price is: $199.99. -
Zero Tech Optics TR206080F Trace Advanced 20-60x 80mm OSR-MRAD Reticle
$2,208.70Original price was: $2,208.70.$1,699.00Current price is: $1,699.00.





Reviews
There are no reviews yet.