Brand Konus Category Spotting Scopes Series 70B Model Konuspot Magnification 20-60x Field of View 114 – 61 FT @ 1000 […]
Konus 7129 Konuspot 70B 20-60x70mm Zoom
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$198.89 Original price was: $198.89.$152.99Current price is: $152.99.
Availability: 4 in stock
| Brand | Konus |
| Category | Spotting Scopes |
| Series | 70B |
| Model | Konuspot |
| Magnification | 20-60x |
| Field of View | 114 – 61 FT @ 1000 yds |
| Objective | 70mm |
| Length | 17.70″ |
| Includes | Case / Tripod |
| Weight | 56.40 oz |
| Exit Pupil Diameter | 2.30 – 7.40mm |
Be the first to review “Konus 7129 Konuspot 70B 20-60x70mm Zoom” Cancel reply
Related Products
-
Hawke Sport Optics 51100 Vantage Spotting Scope 20-60x 60mm
$246.99Original price was: $246.99.$189.99Current price is: $189.99. -
Athlon 315001G Spotting Scope Talos 20-60x 80mm Green
$259.99Original price was: $259.99.$199.99Current price is: $199.99. -
Athlon 315001 Spotting Scope Talos 20-60x 80mm Tan
$259.99Original price was: $259.99.$199.99Current price is: $199.99. -
Zero Tech Optics TR206080F Trace Advanced 20-60x 80mm OSR-MRAD Reticle
$2,208.70Original price was: $2,208.70.$1,699.00Current price is: $1,699.00.





Reviews
There are no reviews yet.