The Supreme THSD 384 Thermal Hunting Scope combines advanced thermal imaging with exceptional value delivering precision and reliability in any conditions. Featuring a high-performance sensor it detects heat signatures through smoke fog and darkness providing sharp customizable visuals with multiple color palettes and reticle options. Its lightweight rugged design ensures durability and ease of use while extended battery life supports prolonged hunts. Perfect for hunters the Supreme THSD 384 offers cutting-edge performance at an accessible price. Experience unparalleled clarity and dependability with this feature rich thermal Scope built to excel in the toughest environments.
Winchester Optics WTOS43T5WNTHSD001 Supreme THSD 384 Black 2.6x 35mm
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$2,463.02 Original price was: $2,463.02.$1,894.63Current price is: $1,894.63.
Availability: 2 in stock
| Brand | Winchester Optics |
| Category | Rifle Scopes |
| Series | THSD 384 |
| Model | Supreme |
| Magnification | 2.6x |
| Color | Black |
| Field of View | 7.50 – 5.70 Degrees |
| Objective | 35mm |
| Eye Relief | 45mm |
| Battery Size | 18650 Li-ion Rechargeable |
| Proofs | Waterproof |
| Exit Pupil Diameter | 6mm |
| Diopter Adjustment | -3 / +5 |
Be the first to review “Winchester Optics WTOS43T5WNTHSD001 Supreme THSD 384 Black 2.6x 35mm” Cancel reply
Related Products
-
AIMSPORTS JHI2732B PSTL SCP 2-7X32IL DPX R&G
$71.73Original price was: $71.73.$55.18Current price is: $55.18. -
Hawke Sport Optics 12211 XB Riflescope Black 3x32mm 1″ Tube Illuminated Red/Green XB SR Reticle
$129.99Original price was: $129.99.$99.99Current price is: $99.99. -
Hawke Sport Optics 12221 XB1 Riflescope Black 1.5-5x32mm 1″ Tube Illuminated Red/Green XB1 SR Reticle
$207.99Original price was: $207.99.$159.99Current price is: $159.99. -
Hawke Sport Optics 13130 Airmax Riflescope Black 4-12x40mm 1″ Tube AMX Reticle
$428.99Original price was: $428.99.$329.99Current price is: $329.99.





Reviews
There are no reviews yet