The ATN Thor 5 features a Dynamic reticle that adjusts with magnification throughout the entire zoom range; recoil activated video; ballistic calculator; multiple patterns color options and user custom reticles; stream Video at HD resolution and simultaneously record to the SD card inside; extended battery life and classic ergonomics. You can create unique custom reticles with an easy to use ATN Reticle Editor. Includes eyecup standard rings (2) USB-C cable scope cover lens tissue and flip open cap.
ATN TIWST5335A Thor 5 320 Thermal Rifle Scope Black Anodized 5-20x Illuminated Multi Reticle Zoom 320×240 12 Microns 60 fps Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$2,723.50 Original price was: $2,723.50.$2,095.00Current price is: $2,095.00.
Availability: 1 in stock
| Brand | ATN |
| Category | Thermal Scopes |
| Series | 320 |
| Model | Thor 5 |
| Magnification | 5-20x |
| Tube Diameter | 30mm |
| Color | Black Anodized |
| Reticle | Illuminated Multi |
| Material | Aluminum |
| Firearm Type | Rifle |
| Mount Type | 30mm HP QDM |
| Wireless Capable | Yes |
| Field of View | 6.3 x 4.7 Degrees |
| Resolution | 320×240 12 Microns 60 fps |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 90mm |
| Battery Size | Li-ion |
| Zoom | Yes |
| Length | 12.44″ |
| Proofs | Impact / Shock / Waterproof / Weather Resistant |
| Modes | Black White Hot / Color |
| Power Source | USB-C |
| Audio | Yes |
| Battery Life | 10-14 Hours |
| Compatible With | iOS / Android |
| Generation | 5 |
| Height | 2.13″ |
| Includes | Eyecup / Scope Cover / USB-C Cable / Lens Tissue |
| Scope Type | Rifle Scope |
| Width | 2.20″ |
| Weight | 1.93 lbs |
| Display | 1024×768 OLED |
| Memory | Up to 64GB / SD Card |
| Picture or Video | Photo / Video |
| Video Settings | 1280×960 @ 60 fps |
Be the first to review “ATN TIWST5335A Thor 5 320 Thermal Rifle Scope Black Anodized 5-20x Illuminated Multi Reticle Zoom 320×240 12 Microns 60 fps Resolution” Cancel reply
Related Products
-
AGM Global Vision RATT35-640-V3 Rattler V3 35-640 Thermal Black 2.5x 35mm 640×512 50 Hz Resolution
$5,583.50Original price was: $5,583.50.$4,295.00Current price is: $4,295.00. -
AGM Global Vision RATT35-384-V3 Rattler V3 35-384 Thermal Black 3.5x 35mm 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$3,633.50Original price was: $3,633.50.$2,795.00Current price is: $2,795.00. -
AGM Global Vision RATT25-384-V3 Rattler V3 25-384 Thermal Black 2.5x 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,333.50Original price was: $2,333.50.$1,795.00Current price is: $1,795.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXSTORMS3R Storm S6 Thermal Black 35mm 3.5x Zoom 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,598.70Original price was: $2,598.70.$1,999.00Current price is: $1,999.00.






Reviews
There are no reviews yet