The ATN Thor 5 with built in laser rangefinder features a Dynamic reticle that adjusts with magnification throughout the entire zoom range; recoil activated video; ballistic calculator; multiple patterns color options and user custom reticles; stream Video at HD resolution and simultaneously record to the SD card inside; extended battery life and classic ergonomics. You can create unique custom reticles with an easy to use ATN Reticle Editor. Includes eyecup standard rings (2) USB-C cable scope cover lens tissue and flip open cap.
ATN TIWST5675LRF Thor 5 640 LRF Thermal Rifle Scope Black Anodized 5-40x Illuminated Multi Reticle Zoom 640×480 60 fps Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$5,193.50 Original price was: $5,193.50.$3,995.00Current price is: $3,995.00.
Availability: 1 in stock
| Brand | ATN |
| Category | Thermal Scopes |
| Series | 640 LRF |
| Model | Thor 5 |
| Magnification | 5-40x |
| Color | Black Anodized |
| Reticle | Illuminated Multi |
| Material | Aluminum |
| Firearm Type | Rifle |
| Mount Type | 30mm HP QD |
| Wireless Capable | Yes |
| Field of View | 5.9 x4.4 Degrees |
| Resolution | 640×480 60 fps |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 90mm |
| Battery Size | Li-ion |
| Zoom | Yes |
| Length | 13.97″ |
| Proofs | Impact / Shock / Waterproof / Weather Resistant |
| Modes | Black White Hot / Color |
| Power Source | USB-C |
| Audio | Yes |
| Battery Life | 10-14 Hours |
| Compatible With | iOS / Android |
| Generation | 5 |
| Height | 2.20″ |
| Includes | Battery / Carry Bag / Eye Cup / Lens Coth / Manual |
| Scope Type | Rifle Scope |
| Width | 2.99″ |
| Weight | 32.80 oz |
| Display | 1024×768 OLED |
| Memory | Up to 64GB / SD Card |
| Picture or Video | Photo / Video |
Be the first to review “ATN TIWST5675LRF Thor 5 640 LRF Thermal Rifle Scope Black Anodized 5-40x Illuminated Multi Reticle Zoom 640×480 60 fps Resolution” Cancel reply
Related Products
-
AGM Global Vision RATT35-640-V3 Rattler V3 35-640 Thermal Black 2.5x 35mm 640×512 50 Hz Resolution
$5,583.50Original price was: $5,583.50.$4,295.00Current price is: $4,295.00. -
AGM Global Vision RATT35-384-V3 Rattler V3 35-384 Thermal Black 3.5x 35mm 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$3,633.50Original price was: $3,633.50.$2,795.00Current price is: $2,795.00. -
AGM Global Vision RATT25-384-V3 Rattler V3 25-384 Thermal Black 2.5x 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,333.50Original price was: $2,333.50.$1,795.00Current price is: $1,795.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXSTORMS3R Storm S6 Thermal Black 35mm 3.5x Zoom 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,598.70Original price was: $2,598.70.$1,999.00Current price is: $1,999.00.






Reviews
There are no reviews yet