ATN THOR LTV 320 ultra light thermal rifle scope features black hot/white hot and color modes; video recording; one shot zero for sighting in your scope; easy mount; classic ergonomic design; HD display. Includes lens tissue eyecup USB-C cable scope cover standard rings and flip open cap.
ATN TIWSTLTV325X Thor LTV Thermal Rifle Scope Black 4-12x25mm Illuminated Multi Reticle 320×240 Resolution
0 review
★★★★★ Rated 5 out of 5
$2,073.50 Original price was: $2,073.50.$1,595.00Current price is: $1,595.00.
Availability: 3 in stock
| Brand | ATN |
| Category | Thermal Scopes |
| Model | Thor LTV |
| Magnification | 4-12x |
| Color | Black |
| Reticle | Illuminated Multi |
| Material | Aluminum |
| Firearm Type | Air Rifle / Crossbow / Centerfire & Rimfire Rifle |
| Mount Type | Standard 30mm Rings |
| Field of View | 8.80 x 6.60 Degrees |
| Resolution | 320×240 12 Microns 60 fps |
| Objective | 25mm |
| Rechargeable | Yes |
| Eye Relief | 90mm |
| Battery Size | Li-ion |
| Length | 11.50″ |
| Proofs | Impact / Shock / Waterproof / Weather Resistant |
| Modes | Black White Hot / Color |
| Power Source | USB-C |
| Battery Life | 9+ hrs |
| Includes | Eyecup / Standard Rings / USB-C Cable / Lens Tissue / L-Shape Ring / Scope Cover |
| Scope Type | Rifle Scope |
| Weight | 1.40 lbs |
| Controls | Manual |
| Display | 1280×720 HD |
| Memory | Up to 64GB / SD Card |
| Picture or Video | Photo / Video |
Be the first to review “ATN TIWSTLTV325X Thor LTV Thermal Rifle Scope Black 4-12x25mm Illuminated Multi Reticle 320×240 Resolution” Cancel reply
Related Products
-
AGM Global Vision RATT35-640-V3 Rattler V3 35-640 Thermal Black 2.5x 35mm 640×512 50 Hz Resolution
$5,583.50Original price was: $5,583.50.$4,295.00Current price is: $4,295.00. -
AGM Global Vision RATT35-384-V3 Rattler V3 35-384 Thermal Black 3.5x 35mm 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$3,633.50Original price was: $3,633.50.$2,795.00Current price is: $2,795.00. -
AGM Global Vision RATT25-384-V3 Rattler V3 25-384 Thermal Black 2.5x 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,333.50Original price was: $2,333.50.$1,795.00Current price is: $1,795.00. -
Rix Optics (visir Inc) RIXSTORMS3R Storm S6 Thermal Black 35mm 3.5x Zoom 384×288 12 Microns 50 Hz Resolution
$2,598.70Original price was: $2,598.70.$1,999.00Current price is: $1,999.00.





Reviews
There are no reviews yet